19. Житловий будинок 1912-13, в якому проживав Янович В. К.

#ЗПІК Житловий будинок 1912-13, в якому проживав Янович В. К.
/Вул. Д. Вітовського, 19/

Споруджений як прибутковий дім на замовлення підприємця друкарської справи С. Хованця на місці давнього ресторану М. Гаубенштока за проектом архітектора Ф. Януша.
На час закінчення будови глава сімейства С. Хованець помер, і справа перейшла до його синів Вацлава й Тадеуша, сім’ї яких тут проживали. Брати Хованці були помітними польськими діячами: Тадеуш – як промисловець, Вацлав – як бурґомістр у 1924–35. Перший поверх власники знову віддали під ресторан М. Гаубенштоку (до 1918). Від 1913 і до кінця життя в будинку проживав Янович Володимир Костянтинович (1868–1931).

Світлина від ЗПІК ІФ.

Будинок п’ятиповерховий, по фасаду п’ятивіконний, у плані прямокутної форми.
Головний фасад горизонтально розділений міжповерховими (між другим і третім та четвертим і п’ятим поверхами) та підвіконною (п’ятий поверх) тягами, а також балконами з металевою ажурною огорожею.
На другому поверсі балкон охоплює всю ширину фасаду, на третьому та четвертому поверхах балкони невеликі, розміщені обабіч від тригранного еркера.
Вікна прямокутні та вітринні (на першому поверсі), без обрамлень. Над вікнами третього поверху декор у вигляді рослинного орнаменту. Другий поверх рустований. Масивний карниз з великим виносом надає споруді монументальності.

Світлина від ЗПІК ІФ.

В основу зв’язку між приміщеннями покладено коридорноанфіладний та зальний принципи.
Фундаменти бутові, стіни цегляні, отиньковані. Перекриття плоскі, дахи двосхилі на дерев’яних балках. Покрівля –листова бляха.

Автори статті: Михайло Головатий, Людмила Яковина

Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. – Кн. 1. Пам’ятки археології, історії та мистецтва. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2016. – С. 17-19.