Пам’ятник Прокоповичу П. І., 2002 (мист.)
/Вул. Шпитальна/
У центральній частині міста, у сквері біля колишнього палацу Потоцьких. Автор – ск. М. Тимків. Загальна висота пам’ятника – 2,5 м.
Прокопович Петро Іванович (1775, с. Митченки, тепер Бахмацького р-ну Чернігівської обл. – 1850, с. Пальчики Бахмацького р-ну) –український вчений бджоляр. Після закінчення Києво-Могилянської академії був на військовій службі. В 1798 вийшов у відставку в чині поручника, оселився у своєму маєтку в Митченках і зайнявся бджільництвом. У 1814 винайшов рамковий вулик. Уперше в світі одержав чистий стільниковий мед без попереднього знищення бджіл. Створив і очолював першу на сході Європи школу бджільництва, що випустила понад 500 кваліфікованих пасічників. 1843 пасіку Прокоповича в с. Пальчики відвідав Т. Шевченко.
Бронзове погруддя бджоляра встановлене на високому прямокутному п’єдесталі й квадратному стилобаті з граніту. На п’єдесталі викарбуваний напис:
«Петро Прокопович
видатний український вчений пасічник
1775 – 1850».
У нижній частині відлитий пейзаж із пасікою.
Як свідчить відлитий на основі погруддя напис, пам’ятник поставлений коштом відомого мецената, колишнього вчителя із с-ща Єзуполя Тисменицького р-ну В. Войцюка, котрий після виходу на пенсію працював двірником у Нью-Йорку. Поштовхом для цього стало те, що сам патріот-жертводавець був пасічником-аматором, а також той факт, що в пресі Росії Прокоповича називають російським бджолярем.
Михайло Головатий
Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. – Кн. 1. Пам’ятки археології, історії та мистецтва. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2016. – С. 331-332.