Церква Святих апостолів Петра і Павла

#ЗПІК Церква Святих апостолів Петра і Павла

Храм побудований у 1862 на кошти власника села графа З. Шенборна. Під час проведення ремонтних робіт майстри виявили на одному з каменів фундаменту графіті «1820». Це наводить на думку, що святиня могла бути зведена на місці своєї попередниці, очевидно, знищеної пожежею. Автори книжки «Лесівка – перлина Чорного лісу» вважають, що спорудження храму розпочалося у 1820 і завершилося у 1862.
Церква дерев’яна, збудована з тесаних ялинових брусів на підвалинах і кам’яному фундаменті. Тризрубна, з укороченими бічними раменами. З північного заходу й північного сходу до вівтаря прибудовано низькі ризницю й дияконник, дахи яких переходять у піддашшя церкви по периметру. Наву покриває шатрова баня на барабані типу восьмерик на четверику, над раменами – трисхилі дахи.

Світлина від ЗПІК ІФ.

До бабинця добудовано ґанок з двосхилим дахом. У тимпані його фронтону олійними фарбами намальовано патронів церкви. Розміри споруди – 20 х 8 м.

Розміщення ікон в храмі традиційне. Іконостас збірний, ряди ікон Релігійних свят, Апостольський і ряд Пророків розміщені на тріумфальній арці. Ікони намісного ряду написав на дошках олійними фарбами народний художник-самоук.

Світлина від ЗПІК ІФ.

Дзвіниця стара. дерев’яна, триярусна, на кам’яних фундаментах і дубових підвалинах. Дата побудови невідома.

Автори статті: С. Барер, Зеновій Федунків

Звід пам’яток Івано-Франківської області. Богородчанський район. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2008. – С. 164-166.