Ротонда зі скульптурою Діви Марії, 2001

#ЗПІК Ротонда зі скульптурою Діви Марії, 2001.
/Майдан А. Шептицького, справа від катедрального собору
Воскресіння Христового/

 

Зведена в рамках святкування 2000-ліття від Різдва Христового. Автори – ск. С. Топоркова, арх. О. Кос.
Чотири круглі в плані колони ротонди, розкреповані у верхній частині позолоченими кулями, служать опорою для підкупольного барабана, який ззовні імітує антаблемент. Виготовлений з оргскла восьмигранний сферичний купол, розчленований позолоченими ребрами, увінчується позолоченим латинським хрестом на малій кулі.

У центрі ротонди розташована виготовлена з білого карарського мармуру скульптура Діви Марії на повний зріст з позолоченим німбом, встановлена на символічній земній кулі з сірого граніту. Одяг Пречистої Діви виконаний в іконописних традиціях, з виразно окресленими складками, її руки опущені додолу в позі спокою і покори.

Ротонду оточує круглий дворівневий басейн, верхній ярус якого має чашоподібну форму, а нижній заглиблений у невисокий стилобат. Вода, омиваючи земну кулю і стінки чаші, стікає з другого рівня вниз. Архітектурні деталі ротонди й басейн виготовлені з сірого граніту.

Ротонда як мала архітектурна форма є композиційним ядром
катедральної площі й органічно вписується в міський контекст.

Автори статті: Михайло Головатий, Лариса Поліщук

Звід пам’яток Івано-Франківської області. Івано-Франківськ і села міської ради. – Кн. 1. Пам’ятки археології, історії та мистецтва. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2016. – С. 316.

Світлина від ЗПІК ІФ.